boruburadadan haberler
Plastik Boru Ek Parçaları Plastik boru ; Hdpe Boru , Pe100 Boru , Polietilen Boru aslında isim olarak hepsi farklı olsa da ürün olarak çıkan malzeme hammaddesi Polietilen’dir. Bunların yanında Koruge boru , PVC Boru , PPRC Boru , Drenaj Boruları , Kablo Muhafaza Boruları , Tarımsal Sulama Boruları , Doğalgaz Boruları ülkemizde en çok kullanılan belli başlı borular olarak sıralayabiliriz.  Yüksek prestijli işlerde kullanılan bu boruların en büyük destekçisi olan Ek Parçalar aslında Ailenin En Yaramazı diyebiliriz.
pe 100 nedir ? Polietilen 100 yani Pe100 boru yoğunluğu yüksek polietilen hammaddelerin bir birleşimi olarak karşımıza çıkar.
Hammaddesi Pe100 olup petrol kaynaklıdır.
Pe 100 borumuz yüksek basınç altında daha fazla sıvı taşıma kapasitesi ve dayanıklılığı  ile hep bir adım öndedir.
Polietilen Pe 100 Boruların Ağırlıklarının Hesaplanması nasıl yapılmaktadır? Hdpe borunun bir çeşidi olan Pe100 boruların ağırlık hesabında içi  tamamen boş bir silindirin uzayda kapladığı alan hesabı ile Hdpe  polietilen borunun özkütlesi çarpılıp hdpe  pe 100 borunun ağırlığı tespit edilir.

Hdpe polietilen Pe 100 boru üretilirken ısıtılır ve bu sebepten dolayı boru genleşme özelliği gösterir bundan dolayı hdpe boruların ağırlık tablosu hazırlanırken tolerans değerlerini de hesaplamak gerekir. Üretim yapılan kısımdaki dış şartlar  bile bu tolerans değerlerini etkiler ve hesaplamaya katılır.

Hdpe Polietilen Pe 100 Boru Ek Parçalarının Kullanım Alanlarına Göre Belirlenmesi Yüksek yoğunluklu Polietilen Pe100 borular ile oluşturulan hatlar genellikle basıncı yüksek hatlardır. Bu hatlarda kullanılacak olan ek parçalar;boruların basınç sınıfı(pn değeri),zemin şartları ve sistemin çalışmasında karşımızı çıkabilecek özel durumlara göre belirlenir.

Bu koşulları göz önüne alıp  ElektroFüzyon ek parçaları(ef ek parçaları)Alın kaynağı uygulamasında kullanılan ek parçalar ve Kaplin-puşvit ekleme parçaları yardımıyla borularımız birleştirilir.

Hangi polietilen borular kangal olarak sarılabilir ? Hdpe ​Polietilen pe100 borular aşağıdaki çaplar için kangal olarak sarılıp teslim edilebilmektedir.
MDPE HDPE Polietilen Pe 80 ve Polietilen Pe 100 arasındaki fark nedir? Petrol-kimya teknolojisinin gelişmesiyle birlikte tanımlanan Polietilenler özkütlelerine bağlı olarak LDPE Low Density Polyethylene (Yoğunluğu alçak polietilen),pe 80 MDPE Medium Density Polyethylene ( Yoğunluğu orta polietilen),pe 100 HDPE High Density Polyethylene ( Yoğunluğu yüksek polietilen) olarak kategorilendirilmiştir. Yoğunluğu yüksek olan hdpe polietilen boruların diğer  kategorilere göre daha güçlü bir dayanıma sahip olduğu aşikardır. MRS (Minimum Required Strength) değeri pe 80 MDPE için 8(sekiz) pe 100 HDPE polietilen boru ürünleri için ise  10(on) olarak değerlendirilmiştir. Bu Pe 100 HDPE borular için daha az et kalınlığında daha büyük bir dayanıklılığı dolayısı ile daha çok sıvı geçmesini sağlarlar. MDPE boru ürünleri ise et kalınlığı daha fazla olup dış darbelerle oluşabilecek herhangi bir  çatlama veya yarılma konusunda bazı avantajlar sağlarlar.
Toplam 29 haber görüntüleniyor.
1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.