boruburadadan haberler
Polietilen Pe 100 Boruların Ağırlıklarının Hesaplanması Nasıl Yapılmaktadır? Hdpe borunun bir çeşidi olan Pe100 boruların ağırlık hesabında içi  tamamen boş bir silindirin uzayda kapladığı alan hesabı ile Hdpe  polietilen borunun özkütlesi çarpılıp hdpe  pe 100 borunun ağırlığı tespit edilir.Hdpe polietilen Pe 100 boru üretilirken ısıtılır ve bu sebepten dolayı boru genleşme özelliği gösterir bundan dolayı hdpe boruların ağırlık tablosu hazırlanırken tolerans değerlerini de hesaplamak gerekir. Üretim yapılan kısımdaki dış şartlar bile bu tolerans değerlerini etkiler ve hesaplamaya katılır.
Hdpe Polietilen Pe 100 Boru Ek Parçalarının Kullanım Alanlarına Göre Belirlenmesi Yüksek yoğunluklu Polietilen Pe100 borularile oluşturulan hatlar genellikle basıncı yüksek hatlardır. Bu hatlarda kullanılacak olan ek parçalar;boruların basınç sınıfı(pn değeri),zemin şartları ve sistemin çalışmasında karşımızı çıkabilecek özel durumlara göre belirlenir.
Hangi polietilen borular kangal olarak sarılabilir ? Hdpe ​Polietilen pe100 borular aşağıdaki çaplar için kangal olarak sarılıp teslim edilebilmektedir.
MDPE HDPE Polietilen Pe 80 ve Polietilen Pe 100 arasındaki fark nedir? Petrol-kimya teknolojisinin gelişmesiyle birlikte tanımlanan Polietilenler özkütlelerine bağlı olarak LDPE Low Density Polyethylene (Yoğunluğu alçak polietilen),pe 80 MDPE Medium Density Polyethylene ( Yoğunluğu orta polietilen),pe 100 HDPE High Density Polyethylene ( Yoğunluğu yüksek polietilen) olarak kategorilendirilmiştir. Yoğunluğu yüksek olan hdpe polietilen boruların diğer  kategorilere göre daha güçlü bir dayanıma sahip olduğu aşikardır. MRS (Minimum Required Strength) değeri pe 80 MDPE için 8(sekiz) pe 100 HDPE polietilen boru ürünleri için ise  10(on) olarak değerlendirilmiştir. Bu Pe 100 HDPE borular için daha az et kalınlığında daha büyük bir dayanıklılığı dolayısı ile daha çok sıvı geçmesini sağlarlar. MDPE boru ürünleri ise et kalınlığı daha fazla olup dış darbelerle oluşabilecek herhangi bir  çatlama veya yarılma konusunda bazı avantajlar sağlarlar.
Toplam 28 haber görüntüleniyor.
1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.